P-Shot

P-Shot

Sertleşme probleminde güven tazeleme zamanı: P-Shot Tedavisi

Erkeklerde görülen iktidarsızlık ve sertleşme bozukluğunda son zamanlarda heyecan yaratan tedavilerin başında penis içine uygulanan PRP tedavisi (P-Shot) gelmektedir. P-shot olarak da bilinen tedavinin özünde kişinin kendi kanından alınan onarıcı ve yenileyici faktörlerin vücudun hasarlanmış bölgelerine enjekte edilmesiyle vücudun kendi kendini tamir etmesi hedeflenmektedir.

Gerçekten de bu tedavi yöntemi uzun yıllardır saç ekiminde daha iyi sonuçlar almak, fizik tedavide diz içine enjeksiyonla kıkırdağın kendini daha kolay onarmasını sağlamak ya da plastik cerrahide daha etkili sonuçlar elde etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Vücudun kendi kendini onarma kabiliyetinden faydalanarak uygulanan bu tedaviler yüz güldürmektedir.

Erkekte Sertleşme sorunu yaygın mıdır?

Genel tabiriyle 40 yaşındaki erkeklerin %40’ında, 70 yaşındaki erkeklerin de %70’inde sertleşme problemi görülmektedir. Gerçekten de bu oranlar ciddi oranda yüksektir ve bu konu erkeklik gururunu incittiğinden rahat bir şekilde dile getirelememektedir. Bu konu hakkında alınan profesyonel destek düşünüldüğünden daha azdır.

Sertleşme sorunu sebepleri nelerdir?

En sık sebepler diyabet olarak bilinen şeker hastalığı, hipertansiyon, kronik böbrek hastalığı ve kilolu olmaktır. Bunun yanında hastanın genel sağlığını tehdit eden psikolojik problemler de sertleşme problemine neden olmaktadır.

Sertleşme probleminde tedavi seçenekleri nelerdir?

En sık kullanılan tedaviler ağızdan alınan haplar, penis içine enjekte edilen ilaçlar, dışardan şok dalga tedavisi ya da en son seçenek olarak penise protez takılması sayılabilir. Erkeğin hergün ilaç alması ya da ilişki öncesi penis içine ilaç enjekte etmesi erkeğin güvenini sarsabilmektedir. Son yıllarda penise dışardan şok dalga tedavisi etkisi 70%’ lere kadar çıkabilen bir tedavi seçeneğidir.

PRP ya da P-Shot neden heyecan yaratıyor?

Bu tedavi yöntemi erkelerdeki sertleşme probleminde son 3 yıldır Amerika Birleşik devletlerinde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu tedavide ki amaç kişinin kendi kanından elde edilen vücudu tamir edici özelliğe sahip trombosilerin penis içine enjekte edilmesiyle, peniste bir tamir sürecinin kendiliğinden başlatılmasıdır. Zaten halihazırda PRP tedavisi saç ekim tedavisinde, ortopedi de, dermatoloji de ve plastik cerrahide yaygın olarak güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.

P-shot tedavisinde peniste sertleşmeyi sağlayan süngerimsi dokulardaki hasarlı bölgelere enjekte edilen trombositlerin vücudu yenileyici özelliğinden dolayı kendi kendine tamir olmakta ve daha sağlıklı bir hale gelmektedir. Zaten sertleşme problemindeki ana faktör, bu dokulardaki esneklik kabiliyetinin azalması ve dokuların yeterince kanla dolmamasıdır.

P-Shot nasıl uygulanır?

P-shot tedavisinde kişinin kendi kanı alındıktan ve bu kandan vücudu yenileyici faktörler ayrıştırıldıktan sonra hazırlanan karışım penis içine enjekte edilir. Kişinin ihtiyacına göre 3 ile 4 seans uygulanır ve tam etkinin oluşması için 1 ay beklenir. Dokular kendini yenilediği için bu tedavinin etkinliği diğer tedavilere göre daha kalıcı olması beklenmektedir. 6 ay sonra bir seans daha eklenerek tedavinin etkinliği artırılır.

P-shot tedavisi erkeklerin moral bozan ve hayat kalitesini azaltan sertleşme probleminde penis dokularının kendini yenilemesini sağlayarak konforlu bir cinsel hayat için tedavideki yerini almaya başlamıştır.

P-Shot tedavisi kök hücre tadavisi öncesinde dokunun kendi kendini yenileme mantığına dayanan ve sertleşme probleminde kök’ten çözüm için ülkemizde çok yeni dünyada 3 yıldır kullanılan bir tedavi seçeneğidir.


İletişim Formu