Erkek Sağlığı

Erkek Sağlığı

Erkek sağlığı maalesef ülkemizde ihmal edilen bir konudur. Erkek sağlığında öncelikle erkeğin hem sağlıklı bir cinsel hayata sahip olması hem de ilerde evlendiğinde problemsiz çocuk sahibi olması hedeflenir. Öncelikle erkeklerde sıkça rastlanan SERTLEŞME PROBLEMİ, ERKEN BOŞALMA, PENİS EĞRİLİĞİ, PENİS KISALIĞI gibi rahatsızlıklar tedavi edilirken cinsel yolla bulaşan HIV, Hepatit, sifilis ve BEL SOĞUKLUĞU gibi hastalıkların tanı, tedavi ve korunması için gerekli önlemler alınır.

Diğer önemli bir konu da, erkekte üreme problemleridir. Bu konu altında sperm kalite bozkluğu ya da AZOSPERMİ denilen menide sperm ratlanmama durumunun tanı ve tedavisi yapılmaktadır.

Prostatit Hastalığı da sanılandan daha yaygındır ve profesyonel bir şekilde güncel literatür ışığında tedavi seçenekleri sunulmaktadır.

Sertleşme Tedavisinde; penise şok tedavisi (ESWT) , penise PRP (P-Shot), ilaç tedavisi ya da Penis Protezi sıklıkla uyguladığım tedavi yöntemleridir.

Prostatit hastalığında; tanısında prostat sıvısından lökosit sayımı, PCR, Sıvı kültürü, transrektal Ultrasonu, mesane ve prostat değerlendirilmesi, hastanın psikolojik durumu, Prostatit'i başlatan mekanizmanın aydınlatılması gibi yaklaşımlarla, hastanın mevcut durumu tespit edildikten sonra tedavi aşamasına geçilmektedir.

Kliniğimiz prostat Enjeksiyon tedavisine KARŞI ÇIKMAKLA beraber, bunun yerine, kültüre uygun antibiyoterapi, vücut direncini ve onarım sürecini hızlandıracak vitamin takviyesi (Özellikle Quercetin ve Ligone gibi ), idrarla ilgili problemi olan hastalarda kabak çekirdeği yağı, Kegel egzersizleri, psikolojik danışmanlık, OZON tedavisi, ve gerekirse yoğun bir masaj protokolüyle hastalıkla başedilebilmektedir.

 

Sperm azlığı ya da hiç olmaması durumunda, varsa Varikosel'in mikroskopik tedavisi, hormon tedavileri ve gerekiyorsa MikroTESE ile sperm bulunarak erkeklere baba olma şansı verilmektedir.

Kliniğimiz, SAĞLIKLI ERKEK konsepti için en güncel bilgi ve teknolojik altyapıyla, utanılan ve doktora gidilmeyen tüm konularda artık size daha yakın...


İletişim Formu