Sertleşmeme Probleminde Herkese Aynı Tedaviyi mi Vermeli?

Sertleşmeme Probleminde Herkese Aynı Tedaviyi mi Vermeli?

Erkeklerin korkulu rüyası olan Sertleşmeme Probleminde tedavi için öncelikle bu duruma sebep olan rahatsızlığı bulmak gerekir. Sebebini araştırmadan yapılan tedaviler yeterli miktarda etkili olamayacaktır.

Örneğin şeker hastalığı olup da yeterince tedavi edilmeyen hastaya sadece Şok Tedavi ya da P Shot yapmak sorunu çözemeyecektir. Şok tedavi penisin süngerimsi dokularınında NO salgılanmasına neden olarak daha kaliteli sertlik sağlanmasına neden olur. Aynı şekilde seanslar arasında yapılan penise PRP tedavisi, büyüme faktörleri sayesinde tedavinin nispeten daha uzun ömürlü olmasına neden olacaktır. Ama unutulmaması gereken bir detayda bu tedavilerin hala Deneysel grupta tedaviler olduğudur.

Sertleşme problemiyle başvuran hastada öncelikle Ürolog tarafından detaylı bir muayene yapılmalı, kronik sağlık sorunları (Diabet, Tansiyon) incelenmeli ve hastanın göbek çevresi ölçülmelidir. Hastanın hormon eksikliği var ise onu düzeltmek ve ardından hayat tarzının sorgulanması gerekmektedir. Günlük 45 dakikalık açık havada yürüyüş, kilo verme, sigara içiliyorsa sigaranın bırakılması, organik beslenme tarzının benimsenmesi uygulanacak olan tedavinin kalıcı olmasına katkı sağlayacaktır.

 

Serleşmeme sorununda herkesin hastalığı oluşturma problemi farklı olduğundan, KİŞİYE ÖZEL, tedavi planlanmalıdır.


İletişim Formu